FAQ (vše co potřebujete vědět)

Odpovědi na časté dotazy jsou tu proto, aby vám maximálně zjednodušily nakupování a ušetřily (vám,... a venkoncem i mně) vzácný čas!

Kdo je dodavatelem zboží a služeb?

E-shop NepustilTea.cz je elektronickým obchodem Dobrých čajů (DobreCaje.cz), provozovatelem je Ing. Zdeněk Nepustil, jež veškeré čaje a byliny k prodeji osobně vybírá, thajské + vietnamské čaje a byliny dováží

Jaké jsou možnosti objednání zboží?

Čaj, byliny, čajové příslušenství, degustace atd. si můžete objednat kdykoliv. Obchod je otevřen nepřetržitě.

Mohu zboží někomu poslat jako dárek?

Ano. Při objednání můžete vyplnit doručovací adresu, jež se liší od vaší (tj. adresy objednatele). Zásilka může dle dohody obsahovat věnování (sdělení, že jde dárek od vás).

Jak zboží zaplatím, kdy jej dostanu a kdo mi ho doručí?

Zboží zaplatíte způsobem dle výběru při vyplňování objednávky. Obdržíte jej zpravidla během několika dnů po objednání dopravcem, jež si při objednání nadefinujete.

Budu umět čaje a byliny připravit?

Ano - každé balení čaje (byliny) má etiketu s doporučeným postupem přípravy a údaji vyžadovanými českou legislativou.

Jak jsou čaje a byliny baleny?

V zipových vícevrstvých sáčcích určených pro čaj a v kartonové krabici (dle ročního období případně obalené fólií proti vlhkosti).

Nejsou mi některé věci jasné, kam se obrátit?

Pro další vysvětlení e-mailem nebo telefonicky mě kontaktujte. Jsem běžně v Čechách a občas i jinde - tam, kde mám den, když vy máte noc.

obrázek v přípravě

Lze zboží posílat i na Slovensko?

Ano, zaplatíte však vyšší poštovné, na čemž se včas domluvíme. Zasílání do ciziny je bohužel vždy o něco dražší než po ČR.

Jsou k dispozici dárkové poukazy?

Ještě ne, objeví se během léta… (v přípravě)

Lze dostat vzorky čajů a bylin – zdarma?

Na každých 500 Kč objednávky (čehokoliv, bez poštovného) vám vzniká nárok na jeden vzorek čaje či byliny v běžném množství (do 12 g). Výčet vzorků musíte poznamenat do poznámky v objednávce!

Čaje a byliny by byly dobrými dárky (pro mé obchodní partnery apod.), lze to zařídit?

Ano. Domluvíme se na obsahu, balení atd.!

Co když mi nebudou čaje a byliny chutnat a třeba u mě způsobí alergii?

To se může stát. Čaje patří mezi potraviny a běžně alergeny neobsahují. Navíc, s ohledem na to, že v nabízeném zboží nejsou přírodně identická aromata (aj. chemikálie), není potřeba se alergických reakcí obávat. Byliny musíte vyzkoušet. Vaši chuť neovlivním. Pokud vám nebudou čaje a byliny chutnat, věnujte je přátelům.

Jakou mají čaje a byliny v ochutnávkách trvanlivost?

U čajů a bylin (Thajsko, Vietnam) obvykle znám přesné informace o sklizni a výrobě. Trvanlivost je stanovena výrobcem. Z hlediska české právní úpravy je při prodeji čajů obecně uváděna "min. trvanlivost do" jako přesné datum = den, měsíc rok, nebo "min. trvanlivost do konce" jako datum ve formě měsíc a rok. U prodávaných čajů a bylin zveřejňuji co nejpřesnější informace o datumu vzniku (minimálně rok). Při prodeji je uváděna min. trvanlivost do - datum odpovídající dvěma letům ode dne prodeje ačkoliv mají některé čaje reálnou trvanlivost daleko delší .

Kdo ručí za to, že vše - co je v e-shopu uvedené - opravdu platí?

Za vše ručím osobně:

P1010147_kdo_jsem_gaiwan

Jak se mám na tomto webu vyznat?

Pokud nějak tápete, mrkněte do mapy stránek s klikacími obrázky nebo na jednoduchou mapu serveru:

mapa-stranek-s-klikacimi-obrazky-NepustilTea