NepustilTea-o co jde?

Dobré čaje pro inspiraci, pohodu a lepší zdraví byly založeny v roce 2006, po mé první cestě Indočínou, postupně se z e-hopu přeměmily v e-blog o čajích a bylinách. Dobré čaje jsou zároveň rozcestníkem do další mini e-shopů a projektů. Hlavním e-shopem, kde najdete čaje, byliny a příslušenství (včetně zajímavých pochutin) je e-shop NepustilTea a pro zboží používá specifické označení (viz níže) u každého čaje a byliny. Speciální nezaměnitelnou značkou opatřuji zboží proto, aby bylo jasné, že jde o skutečnou, garantovanou špičkovou kvalitu pocházející z mých dovozů a obchodních aktivit. Nestojím o to aby mé výsledky práce - zejména texty a označení zboží - bohapustě někdo kopíroval a pak bezstarostně a beztrestně používal!

"standard" (NepustilTea-standard)

Je značkou (označením) špičkové kvality bylin a čajů, jelikož špičková (tj. nejlepší) kvalita je pro mě kvalitou standardní! Není to chlubilství a vůbec ne nadnesené. Kdysi jsem se rozhodl, že budu buď prodávat špičkové zboží nebo žádné. Ono totiž těch ostatních je na trhu víc než dost. Můžete je koupit všude a vybrat si téměř poslepu. Osobně čaje a byliny této kategorie (4) piji zcela běžně, takřka každý den. Dodávají mi dobrou náladu, energii a určitě vylepšují mé zdraví (1). Označení NepustilTea-standard používám z důvodu, že standardů se může na českém trhu vyskytnout víc, konkurence se ráda rychle přizpůsobuje (zejména pojmenováním (2)). Web totiž snese vše a pouhé označení "standard" nemusí říkat vůbec nic! :-). NepustilTea-standard je sice označení komplikované ale zato jednoznačné! Přesně definuje dovozce + kvalitu v jednom. Označení naleznete u čajů i bylin. (3)

"superior" (NepustilTea-superior)

Je značkou (označením) nejvyšší kvality bylin a čajů, vhodných pro přípravu metodou Gong Fu Cha ("Kung Fu Čcha", 1, 2). Osobně si nejvyšší kvalitu dopřávám, když si chci čaj a byliny opravdu užít v několika nálevech. Označení NepustilTea-superior používám z důvodu, že superiorů se může na českém trhu vyskytnout víc, konkurence se ráda rychle přizpůsobuje, ... "web totiž snese vše" a pouhé označení "superior" nemusí říkat vůbec nic! :-). NepustilTea-superior je jednoznačné označení dovozce a kvality v jednom. Označení naleznete u jiaogulanu, hořkého melounu (Bitter-Melon Tea) a u některých ostatních bylin a čajů.

"standard+" (NepustilTea-standard+)

Je značkou (označením) exkluzivní kvality bylin a čajů, určených pro předplatitele, vhodných pro jakoukoliv běžnou přípravu. Byliny dovážím minimálně 2 x v roce (obvykle na jaře či koncem jara a koncem léta či počátkem časného podzimu, což je základní plnění skladu) a podle potřeby i v menším množství mezi tím. Předplatitelé mají garanci dodávky vždy maximálně čerstvých bylin z příslušného posledního dovozu.

"original" (NepustilTea-original)

Je značkou (označením) jedinečných blendů (hotových směsí - bylin + ovoce + koření + čajů nebo surovin pro přípravu neobvyklých čajů) a úprav bylin drcením mletím apod., jedná se o směsi tvořené pouze přírodninami (byliny, ovoce, čaj, koření) bez přidání jakékoliv chemie a jakýchkoliv "přírodně identických látek", barviv, vůní a chutí pocházejících z chemiček; zastávám totiž názor, že vše co má být do blendů použito existuje v přírodě - v přirozené formě ryzích přírodnin a vše ostatní co se vyrábí průmyslově (extrakty, chemické vůně a chutě, barviva apod.) je nadbytečné, ničí nám životní prostředí (zejména jejich výrobou) a zdraví, .. a navíc, takové látky - hluboce průmyslově přepracované - považuji za škodlivé z hlediska jejich energetického a zdravotního působení na člověka; do kategorie "original" jsou řazeny i upravené byliny a ovoce (šetrná úprava drcením, mletím apod., zásadně bez zvýšené teploty při úpravě (5)).

"archiv" (NepustilTea-archiv)

Je značkou (označením) čajů ze soukromého archivu e-shopu NepustilTea a čajů, jež si pořizuji za účelem rozšiřování svého "čajového rozhledu". Mám čaje, které uchovávám pro jejich výjimečnost a které se dál hodí k archivaci. Jsou to čaje, které a stojí zato ochutnat! O čaje v archivu se řadu let starám (experimentuji s různými podmínkami skladování), pravidelně je degustuji a sleduji jejich vývoj. Ač jde o soukromou sbírku, občas nějaké množství uvolním k prodeji. Do archivu zařazuji i čaje nakoupené za účelem svého vzdělávání (rozšiřování chuťových aj. poznatků), tj. v archivu jsou tedy i čaje zcela čerstvé, s nimiž běžně neobchoduji (nedovážím je). Dle přání mohu tyto čaje ve větším množství - pokud jsou na trhu k dispozici - opatřit.

LEGENDA / ODKAZY:

(1) aniž bych to dál zkoumal - netrpím běžnými chorobami (rýma, kašel, angíny či chřipky...) ani těmi civilizačními (cukrovka, vysoký krevní tlak, obezita, zvýšený cholesterol, alergie...) a mám pokoj i od Helicobacter pylori (... a to nejsem zrovna mladík :-)
(2) s obsahem je to již (naštěstí) mnohem horší
(3) důležité je zejména u jiaogulanu a u hořkého melounu (Bitter-Melon Tea)
(4) můžete mít samozřejmě lepší = "superior", tj. značku "NepustilTea-superior"
(5) teplota kolem 42-43 °C