2023 Čínský zelený jarní čaj z pohoří Wu-Liang

Neohodnoceno
 
Efekt lupa
 

zelený vysokohorský čaj překvapuje nálevem jiskřivé žlutozelené barvy, silnější chuti s ovocným nádechem a typickou stopou vůně kaštanových květů; čaj má dost kofeinu a jeho povzbudivé nálevy se hodí k celodennímu pití, sklizen v brzkém jaru 2023, min. trvanlivost do konce: 04/2025, baleno v zipovém sáčku, hmotnost (netto): 50 g

Dostupnost Vyprodáno
269 Kč
Kód produktu 1269
Značka NepustilTea-standard
Kategorie čaje zelené
Položka byla vyprodána...
 

text v přípravě

Zalijte, louhujte 2-3 minuty. Připravíte si 2 nálevy. Každý nálev po vylouhování sceďte.

(Svěží aromatický zelený jarní čaj 2023 z výše položených zahrad na hoře Wu Liang Shan (1670 m.n.m.). Tmavozelený stejnoměrný list se znatelným podílem stříbřitých tipsů nabídne svěží vůni se stopou ovoce. V nálevu jiskřivé žlutozelené barvy, si vychutnáte čerstvou silnější chuť s ovocným nádechem a typickou stopou vůně kaštanových květů. Dochuť v dalších nálevech příjemně sládne a vyniká ovocná chuť.

Při vaření čaje se zaměřte především na množství čaje, teplotu vody a dobu louhování. 1 čajovou lžičku tohoto zeleného čaje doporučujeme louhovat 2 až 3 minuty, ve vodě o teplotě 80°C k poměru 1,5dl vody. Pro dosažení nejlepší chuti používejte pokud možno čerstvou měkkou vodu, kterou nechte vždy projít varem, tím ji zbavíte nežádoucích látek, pokud v sobě voda nějaké má. Po převaření počkejte zhruba 5 minut než voda zchladne. Snažte se čaj nelouhovat déle, než je nutné, protože byste z lístků získali nežádoucí hořkost. Pokud chcete silnější nálev, nemusíte čaj louhovat déle, stačí použít více čaje. Po prvním nálevu nezapomeňte čajové lístky znovu zalít v nálevu druhém!)

originální název: Yunnan Wu Liang Shan Mao Jian Ming Qian Cha

(Termín Ming Qian Cha – 明前茶 se uvádí u čajů z nejcennějších brzkých sklizní roku kdy raší první lístky nejvyšší kvality. Doslova značí čaje sklizené před svátkem jara Qing Ming – 清明 (začátek dubna).)

wu-liang-mountain-01