Haló, haló, právě se stalo... (horké novinky)

2022-05-11
... zapište si do kalendáře:
21. května (sobota), 15:00-17:00 degustace čajů a bylin v rámci "pikniku" ve Františkových Lázních
26. května (čtvrtek), 18:00-20:00 Ašská čajová pohoda v Muzeu Aš - zámeček

... zvláště upozorňuji na AČP, kde bude minipřednáška Ing. Františka Malého o objevu radioaktivity (126 let) - radioaktivitu objevil v roce 1896 Henri Becquerel u solí uranu;  k objasnění podstaty radioaktivity zásadním způsobem přispěli francouzští fyzikové Pierre Curie a Marie Curie-Skłodowská polského původu; s radioaktivitou se setkáváme denně :-) a pokud se na světě něco "nepokazí" jde o vcelku bezpečnou záležitost; přednášky Ing. Františka Malého jsou velmi zajímavé a propracované, doplněné videoprezentací a vhodné pro každého; v roce 2022 budou mít (podobně jako v roce 2021) pokračování..., kdo přijde, nebude litovat!

DSC09427

05_ACP_26.05.2022_na_sirku_1

2022-04-20
... mini e-shop "OchutnejCaj.cz" je již nějakou dobu dokončen! Můžete se připojit k předplatitelům a užívat si překvapení, dárků a výhod! :-)!

chci_predplatne

2022-04-21
... "čajové" blendy s thajskou moringou olejodárnou, které si vypijete i sníte (!), zkuste například Thajský kokosový sen :-)...

P1080005_www.MoringaTea_caj_vypij_a_snez_b_011

2022-04-19
... je spuštěn web, týkající se geologie Ašska a okolí, obsah tvořím dle času a bude přibývat skoro každý den :-)

GeologieAsska.cz_sken_titulky

2022-04-08
... je spuštěn mini e-shop zabývající se thajskou moringou (v bio kvalitě) a originálními blendy :-)!

titulka_MoringaTea_sken

2022-04-02
... doplnil jsem "základ" historie mých čajových degustací - viz Fotogalerie z vybraných akcí 2007-2022. Další najdete postupně na webu www.DegustaceCaju.cz věnovaném výhradně degustacím čajů a bylin :-)!

halo_halo_odkaz_na_fotogalerii

2022-03-28
... první letošní zelený čaj z Indočíny! A ne ledajaký :-). Jarní sběr z vietnamské provincie Thái Nguyên stojí za vyzkoušení!

P9190040_NepustilTea.cz_vietnam_zel_jarni_b_022

Platí pro něj co jsem již napsal o jarním sběru roku 2021:

"Špičkový čaj s listem rolovaným do slabých drátků, bez prachu, drobotiny a cizorodých příměsí, poskytuje žlutozelený, aromatický a velmi povzbuzující nálev, lehce připomínající některé japonské zelené čaje; čaj obvykle připravuji "po vietnamsky" - dávám 2-4 polévkové lžíce čaje na 0,6 l konvičku a luhuji horkou vodou jako jediný nálev kolem tří minut (někdy, podle nálady i minut 15 :-)), ... a to je skutečně již pro silné nátury nebo cestovatele znalých čajových poměrů v zemi Vietů. Často čaj luhuji ve studené vodě a beru s sebou na výlety v horkých dnech, kdy mám v batohu i vařič pro přípravu horké verze. Ta totiž ochlazuje nejlépe! Samozřejmě lze postupovat i zcela klasicky "čínsky" (metodou Kung-Fu-Čcha - krátké opakované zalití zchladlou a později teplejší až horkou vodou)“ … často čínský postup praktikuji, líbí se mi - čaj mám v malé konvičce a zalévám jej opakovaně. Nálev je zprvu sladký, pak příjemný a nakonec pěkně nahořklý a v dochuti drhnoucí, … pak že se Vietnam s Čínou nesnesou!"

P9190032_NepustilTea.cz_vietnam_zel_jarni_b_02

2022-03-27
... okolí hazlovského Slatinného potoka je místem nepřeberných geologických jevů v granitech (žulách), velmi zajímavý je výskyt paralelních pegmatitových žil v žule jemnějšího zrna, na zatím částečně očištěné části skalního výchozu je jich minimálně pět :-); ačkoli jde o zcela běžný jev, kdy v tuhnoucí hornině vznikají rozevřené pukliny, následně vyplněné velkými zrny či krystaly minerálů (krystalizujícími z fluid), nesetkáváme se s žilami často, jsou totiž skryté pod vegetací, půdou a zůstávají necvičenému oku dobře skryty...

P_20220327_160408

2022-03-22
... spouštím web GeoVychazky.cz a postupně naplňuji speciální blog týkající se geologie Ašska...

GeoVychazky.cz_sken_titulky

2022-03-21
... jest spuštěn propletenec webů :-)

www.Jiaogulan.cz - příruční mini e - shop (Jiaogulan - "pětilistý ženšen", thajská Gynostemma, "bylina nesmrtelnosti" - adaptogen, harmonizátor a antistresor)

Jiaogulan.cz_sken_titulky

www.BitterMelonTea.cz - příruční mini e - shop (thajská Momordica charantia, hořký meloun / hořká okurka - proti Helicobacter pylori, na regulaci cukru a hubnutí)

bittermelontea_

www.Gabaron.cz - příruční mini e - shop (čaj pro váš mozek, výkonnost výdrž a dobrou náladu)

gabaron

www.ThajskaMatcha.cz - příruční mini e - shop (čaj pro vaše celkové zdraví, posílení imunity, zlepšení fyzických i mentálních výkonů)

thajskamatcha_

www.VietnamskeCaje.cz - příruční mini-eshop (unikátní čaje a byliny z Indočíny)

vietnamskecaje_

www.OchutnejCaj.cz - speciální mini e-shop (čajové předplatné-bezpečný průvodce světem čajů a bylin Dr. Teamana, TeaDr.)

sken_titulky_OchutnejCaj

www.DobreCaje.cz - speciální mini - eshop (inspirujte se, udělejte si pohodu a zlepšete si zdraví)

dobrecaje_

www.DegustaceCaju.cz - speciální mni-eshop a blog (občasný blog o čajové kultuře) 

DegustaceCaju.cz_sken_titulky

... dlouhodobě podporuji DOBRÉHO ANDĚLA :-)

DobryAndel.cz_sken_titulky

 ... dlouhodobě podporuji CESTU DOMŮ :-)

CestaDomu.cz_sken_titulky