... kdo jsem?

Jsem blázen do čajů, bylin a neživé přírody! 

Dovážím do Čech špičkové thajské čaje a byliny v bio kvalitě (Organic Thailand - thajské bio, USDA ORGANIC - bio USA); pořádám čajové degustace a cestopisné pořady s čajem; podílím se na čajové vzdělávání zájemců o čaj v gastronomii...

obr_ja_vietnam 

Mnoho let se zajímám o čaj, byliny, čajovou kulturu a s tím spojené souvislosti. Uhranula mě Indočína a okolí. Objevuji pro sebe i pro vás nové čaje a byliny. Nezáleží mi příliš na tom, zda jsou drahé, levné, příliš známé až "profláklé" nebo naopak, zcela neznámé či zapomenuté, raritní a pro jiného třeba nezajímavé... Rád zkoumám život čaje *. Zajímají mě nejširší kulturní souvislosti, jež čaj a byliny v sobě nesou, jež je provázejí a které jen tak nesdělují. Fascinuje mě ta-jemná duše čajů a bylin!
*  jeho projevy, původ, pěstování, výroba/vznik, příprava a účinky, skladování prodej a podobně...

Geologii jsem kdysi vystudoval a ledacos se mi aktuálně hodí při současném studiu přírodních poměrů Ašska/Smrčin a širšího okolí. Neživá příroda se prolíná čajovými degustacemi (Ašská čajová pohoda) a čajem i bylinami budou postiženy připravované akce (zejména geologické vycházky s čajem a bylinami).

sbirka_hornin_muzeum_acp

podílel jsme se na vzniku koster sedel výrobou dřevěných (3D) dílů (profi westernových - soutěžních i pracovních - sedel) 

logo_westman         

výroba sedlových koster v provedení wood/fiberglass a wood/rawhide
produkce pracovních a soutěžních sedel pro špičkové jezdce v ČR i zahraničí
vývoz westernových sedel do celého světa... nejen do kolébky westernu - USA, viz

VAQUEROSADDLES.com

12c596

P.S.  Zajímá mě spousta jiných věcí: 

půstování druhu všelikého (standardní i přerušované půsty), přiměřeně pomalý i nepřiměřeně rychlý pohyb, zdravé dýchání, efektivní minimalismus, otužování, dobré - i zdravé - jídlo a pití, fotografování, literatura, "muzika" - jazz a klasika, angličtina (věčný boj), dobré výstavy a filmy ... a další "věci" (udržitelné flow, mindfulness a funkční životní styl založený na "magické sedmičce", "pomalém hoření" a "motivaci budoucími pocity" ...); čtu RESPEKT a poslouchám některá zajímavá rádia, nesleduji televizi a často chodím do přírody...